Dieta 1000 kalorii

Suplementy diety
Suplementy diety
16 września 2017
Dieta Dukana
Dieta Dukana
5 października 2017
dieta 1000 kalorii

Na czym polega dieta 1000 kalorii?

Nie ulega wątpliwości, że osoba, która chce schudnąć, powinna ograniczyć ilość spożywanych kalorii lub, pozostając na tym samym pułapie kalorycznym, zacząć spalać więcej poprzez zwiększoną aktywność fizyczną. Ci, którzy zdecydowanie nie lubią się ruszać, wybierają pierwszą możliwość i ograniczają kaloryczność posiłków. Popularnym rozwiązaniem jest dieta 1000 kalorii – bardzo skuteczna, ale przy jej stosowaniu należy zachować ostrożność.

Dieta 1000 kalorii – zasady

Osoba na diecie 1000 kalorii, jak sama nazwa wskazuje, może spożywać w ciągu doby maksymalnie 1000 kalorii. Ważne, by posiłki były zdrowe i zbilansowane, możliwie sycące. Przykładowo jedno czekoladowe ciastko może mieć więcej kalorii niż talerz pełen warzyw. Po zjedzeniu ciastka wciąż będziemy głodni, natomiast warzywa zaspokoją głód na długi czas.

Co istotne, na diecie 1000 kalorii trzeba spożywać posiłki w stałych odstępach czasu, najlepiej co trzy godziny. Dzięki temu odchudzający się uniknie napadów głodu, a jego przemiana materii przyspieszy.

Proponowany rozkład posiłków i ich kaloryczności:

Śniadanie – 200 kcal

II śniadanie – 150 kcal

Obiad – 350 kcal

Podwieczorek – 100 kcal

Kolacja – 200 kcal

Dieta 1000 kalorii umożliwia spadek wagi wynoszący nawet od 4 do 6 kilogramów tygodniowo. Tempo chudnięcia jest zatem bardzo szybkie, dlatego diety nie należy stosować przez długi czas, chyba że pod kontrolą dietetyka lub lekarza.

Dieta 1000 kalorii – jadłospis

Jako, że dieta 1000 kalorii nie może być stosowana miesiącami, sporządzenie jadłospisu na kilka tygodni nie przysparza większych problemów. Przepisy można znaleźć w Internecie, czasopismach i poradnikach o odchudzaniu. Ci, którzy wolą odchudzać się pod okiem specjalistów, mogą uzyskać jadłospis od dietetyka, choć nie wykluczone, ze dietetyk zaleci spożywanie posiłków o wyższej kaloryczności. Dieta 1000 kalorii to także popularna usługa cateringów dietetycznych (zobacz LightDiet). Cateringi dietetyczne to świetnie rozwiązanie dla osób, które nie lubią gotować i nie chcą liczyć kalorii albo zwyczajnie nie mają na to czasu.

Dieta 1000 kalorii – dodatkowe zalecenia

Podczas stosowania tej diety nie powinno się intensywnie ćwiczyć. Ze względu na mocno ograniczoną kaloryczność, wskazany jest lekki wysiłek fizyczny, a więc aktywności takie jak: spacery, joga, spokojne ćwiczenia w domu. Osoby na diecie powinny spożywać znaczne ilości płynów, szczególnie wody niegazowanej. Warto zadbać o dietę bogatą w produkty przyspieszające przemianę materii. Dobrze sprawdzą się soki ze świeżych owoców, siemię lniane, jogurty naturalne czy pestki dyni i słonecznika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *