Tłuszcze nienasycone

Mikroelementy
24 sierpnia 2017

Tłuszcze nienasycone – co warto wiedzieć

Tłuszcze nienasycone – właściwości

Zdrowa dieta i zdrowy styl życia to coraz bardziej popularne terminy. Nic dziwnego, że są one tak popularne skoro każdy chce przecież zachować zdrowie i dobrą kondycję fizyczną jak najdłużej. Chcemy się przecież cieszyć życiem i korzystać z wielu przyjemności, które nam oferuje. Zdrowe diety to zatem modny temat. Mamy coraz więcej osób, które korzystają z porad profesjonalistów, którzy opracowują dla nich diety bogate w niezbędne substancje odżywcze a jednocześnie smaczne i łatwe w przygotowaniu. Co więcej, w coraz większej ilości miast możemy się spotkać z usługą tak zwanego cateringu dietetycznego. Taka usługa polega na dostarczeniu nam pod wskazany z góry adres dietetycznych i w pełni zbilansowanych posiłków na cały dzień (najczęściej 5 dań.) Jednym z ważnych elementów zdrowej diety, w tym także tej oferowanej przez catering dietetyczny są tłuszcze nienasycone.

Wiele osób wie, że zdrowa dieta powinna się składać z produktów bogatych w tłuszcze nienasycone, niewiele jednak osób wie czym są tego rodzaju tłuszcze i gdzie konkretnie można je znaleźć. Tłuszcze nienasycone to kwasy tłuszczowe, które możemy podzielić pod względem wiązań węglowych na jednonienasycone i wielonienasycone. Co ciekawe, tłuszcze nienasycone występują głównie w formie płynnej i pochodzą głownie ze źródeł roślinnych. Tłuszcze nienasycone są niezbędne w codziennej diecie ponieważ organizm ludzki nie potrafi ich produkować, a są one konieczne aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Tłuszcze nienasycone obniżają poziom złego cholesterolu oraz w znacznym stopniu zmniejszą ryzyko wystąpienia chorób serca.

Tłuszcze nienasycone – gdzie znaleźć

Tłuszcze nienasycone możemy znaleźć przede wszystkim w produktach roślinnych. Niezwykle bogatym źródłem tłuszczów nienasyconych są takie produkty jak: orzechy, różnego rodzaju oleje roślinne, oliwa z oliwek oraz ryby. Tłuszcze nienasycone występują także w pestkach z winogron oraz miękkich margarynach. Warto zadbać o włączenie ich do diety. Należy przy tym pamiętać, że tylko regularne spożywanie produktów bogatych w tłuszcze nienasycone gwarantuje efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *