Spożywanie posiłków – na co zwrócić uwagę

Catering dietetyczny Wrocław
Catering dietetyczny Wrocław
26 czerwca 2018
Lekkie sałatki
Lekkie sałatki – moda na lato
16 sierpnia 2018
Spożywanie posiłków

Spożywanie posiłków – co jest ważne

posiłkiPosiłki spożywamy każdego dnia. Co ciekawe, wiele osób zdaje się nie przywiązywać do tego faktu jakiejś specjalnej wagi, ci w rezultacie oznacza, że bagatelizują w ogóle ten temat. Liczy się dla takich osób tylko to aby coś zjeść i po prostu zaspokoić głód. Taka postawa może się niestety okazać bardzo zła i może mieć bardzo negatywny wpływ na to jak się faktycznie czujemy. Dlaczego?

Spożywanie posiłków ma olbrzymi wpływ na stan naszego zdrowia i nasze samopoczucie. Po pierwsze, wynika to oczywiście z faktu, ze posiłki dostarczają nam niezbędnych do życia kalorii, substancji odżywczych, minerałów i witamin. Bez tego nie ma możliwości aby nasz organizm prawidłowo się rozwijał i po prostu żył. Po drugie, znaczenie ma tutaj także nie tylko to co jemy, ale jak jemy. Dlaczego? To w jaki sposób spożywamy posiłki ma wpływ na naszą przemianę materii, na nasze zdrowie i siły. Jeśli spożywanie posiłków wygląda u nas jak jedzenie w fast foodzie – byle szybko i byle jak to możemy mieć prawdziwe problemy.

Regularnie i mało

jedzenie posiłkówSpożywanie posiłków powinno być przede wszystkim regularne i systematyczne. Posiłki powinno się najlepiej jeść o tych samych porach. Dzięki temu nasz organizm wie kiedy ma się spodziewać dawki substancji odżywczych i jest niejako z góry przygotowany na poradzenie sobie z ty. Po drugie, posiłki powinny być regularne – nie powinniśmy omijać żadnego z nich, a jeśli już nam się to faktycznie zdarzy to nie powinniśmy się znowu najadać na zapas. Takie zachowanie może doprowadzić do bardzo poważnych problemów ze zdrowiem i do rozregulowania całego naszego układu trawiennego.

W końcu nie zapominajmy o tym, że spożywanie posiłków odnosi się także do ich wielkości i ilości. Obecnie zaleca się spożywanie kilku mniejszych posiłków dziennie, które będą jednak w pełni zbilansowane i pełen wartościowych składników odżywczych. W końcu, nie bagatelizujmy także faktu jak jemy. Czy mamy w zwyczaju niekontrolowane pochłanianie posiłków czy raczej jemy długo i czerpiemy radość z kompozycji smaków. Pochłanianie posiłków czy jedzenie w pośpiechu z pewnością nam tutaj nie służą.

Jeśli mamy takie problemy ze spożywaniem posiłków powinniśmy dać sobie trochę czasu do namysłu co możemy tutaj zmienić. Nie chodzi jak widać tylko i wyłącznie o kwestie związane z jadłospisem, liczyć się tutaj będzie także to jak jemy i ile. Weźmy sobie to do serca. Jeśli mamy z tym problem zawsze możemy także skorzystać z pomocy profesjonalisty, dietetyka czy lekarza rodzinnego, który zwróci nam uwagę na najważniejsze kwestie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *