Regularne picie wody

Dieta dowóz Warszawa
Dieta dowóz Warszawa
29 sierpnia 2018
Catering dietetyczny Poznań
Catering dietetyczny Poznań
18 grudnia 2018
Regularne picie wody

Regularne picie wody – dlaczego warto?

Dietetycy od lat alarmują, że w zdrowej diecie istotna jest nie tylko jakość pożywienia, ale także ilość płynów. Dorosły człowiek powinien wypijać w ciągu dnia 2 litry wody. Oczywiście woda trafia do organizmu pod wieloma postaciami – w zupach, herbatach, sokach itp. Niemniej napoje innego typu warto zastąpić wodą niegazowaną, której picie przynosi organizmowi najwięcej korzyści. Regularne picie wody wskazane jest nie tylko latem, ale w ciągu całego roku.

Odwodnienie organizmu

Wodę pijemy przede wszystkim po to, by się nie odwodnić. Pamiętajmy, że płyny cały czas są wydalane z organizmu w postaci moczu i potu. Dla zachowania równowagi należy je na bieżąco uzupełniać. W przeciwnym razie dochodzi do odwodnienia. Wodę należy pić regularnie nawet wtedy, gdy pić się nie chce. Odczuwanie pragnienia świadczy już o odwodnieniu organizmu. Potem pojawia się rozdrażnienie, spadek koncentracji, ból głowy i inne niepokojące objawy. Do takich sytuacji nie wolno dopuszczać.

Regularne picie wody a odchudzanie

O picu wody muszą pamiętać osoby będące na diecie odchudzającej. W początkowej fazie diety dochodzi przede wszystkim do utraty wody, dopiero potem usuwany zostaje tłuszcz. Jeżeli nie chcemy się odwodnić, a jednocześnie zależy nam na widocznych efektach diety odchudzającej, musimy pić dużo płynów. Woda sprzyja poprawie metabolizmu. Poza tym wypłukuje z organizmu toksyny, których również chcemy się pozbyć w trakcie diety oczyszczająco-odchudzającej.

Picie wody a uroda

Sucha skóra i włosy mogą być wynikiem nieudanych eksperymentów kosmetycznych, nieprawidłowej diety, chorób, albo po prostu niedostarczania do organizmu odpowiednej ilości płynów. Maski, odżywki i kremy nawilżające na niewiele się tutaj zdadzą. Organizm należy nawadniać od środka. Skóra nawilżona staje się miękka, sprężysta i pełna blasku, co zdecydowanie dodaje nam urody.

Regularne picie wody a sprawność organizmu

Badania mówią, że ponad 50% Polaków sięga po wodę dopiero wtedy, gdy odczuwa pragnienie. Mimo widocznego spadku samopoczucia, nie łączy tego stanu z faktem, że od dawna nic nie piło. Tymczasem niedostateczna ilość płynów oznacza niższą sprawność organizmu. Nie jesteśmy w stanie zmusić się do wielu zajęć, nie możemy także odpowiednio zareagować na wiele sytuacji. Co więcej, gorsza sprawność umysłowa idzie w parze ze spadkiem wydolności fizycznej. Regularne picie wody istotne jest zatem zarówno w przypadku osób pracujących umysłowo, jak i tych, którzy przez cały dzień są na nogach.

Oczywiście wyrobienie nawyku picia wody niegazowanej, zwłaszcza w zimowe dni, nie jest zadaniem najprostszym. Mimo to warto spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *