Przejedzenie po świętach

Centymetry czy kilogramy
Centymetry czy kilogramy
2 grudnia 2017
Catering dietetyczny Warszawa
Catering dietetyczny Warszawa
12 grudnia 2017
Przejedzenie po świętach

Przejedzenie po świętach – jak sobie ulżyć?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, o czym nieustannie przypominają nam wystawy sklepowe oraz reklamy telewizyjne. Zgodnie z tradycją na wigilijnym stole powinno znaleźć się dwanaście potraw i obowiązkowo każdej należy spróbować. A kolejnego dnia potraw pojawi się jeszcze więcej… Święta są idealną okazją do spotkań rodzinnych, które zwykle odbywają się przy suto zastawionym stole. Zatem rozmawiamy i jemy, jemy i rozmawiamy. A potem odczuwamy dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Przejedzenie po świętach to niestety częsty problem.

Sposoby na przejedzenie po świętach

Jeżeli przez całe święta będziemy jeść z umiarem, problem przejedzenia nie będzie nas dotyczył. Jeśli jednak przesadzimy z ilością (i jakością) jedzenia, będziemy musieli znaleźć sposób na przejedzenie po świętach. Poniżej kilka dobrych rad.

Nie głódź się

Próba przegłodzenia organizmu nie przyniesie większych rezultatów. To, co zostało zjedzone, musi być przetrawione. Jeśli zaraz potem zaczniemy prowadzić głodówkę, przemiana materii spowolni i nie uda nam się w szybkim tempie doprowadzić swojej wagi do stanu wyjściowego.

Jedz często i zdrowo

Po przejedzeniu warto zrezygnować z ciężkostrawnych posiłków i przestawić się na zdrowsze, łatwiejsze do przetrawienia jedzenie. Posiłki jemy w stałych odstępach, dzięki czemu przyspieszy przemiana materii.

Spożywaj dużo płynów

W szczególności chodzi o niegazowaną wodę mineralną, ale dobre są też ziołowe herbatki wspierające trawienie. Przejedzenie po świętach powoduje nagromadzenie się toksyn, a woda pomaga te toksyny wypłukać. Nawodnienie to podstawa poprawnego funkcjonowania całego organizmu.

Zażyj ruchu

Nic nie robi tak dobrze na świąteczne przejedzenie jak spora dawka ruchu. Ruszać warto się także w święta – nic nie stoi na przeszkodzie, by oderwać się od stołu i wybrać na rodzinny spacer. Ciekawą formą ruchu jest także taniec. Tańcząc w domu doskonale przygotujesz się do tanecznej imprezy sylwestrowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *