Najlepsze pory posiłków

Właściwości imbiru
Właściwości imbiru
5 stycznia 2018
Bilans wodny
Bilans wodny – o czym pamiętać
18 stycznia 2018
pory posiłków

Pory posiłków a zdrowie

Zdrowie to podstawa  spełnionego i szczęśliwego życia. Bez zdrowia nie ma przecież mowy o takich kwestiach na pozór banalnych jak: czerpanie radości z codzienności, odkrywanie nowych pasji i hobby, spędzanie aktywnego czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz wiele innych. Bez zdrowia nie możemy także realizować się w pracy i czerpać radości z realizowanych zadań i osiąganych wyników. Zdrowie jest zatem niezmiernie ważne. Jak zatem je zachować i na co zwracać uwagę?

Co ciekawe, wielu osobom wydaje się, że aby zachować zdrowie powinni się przede wszystkim skupić na tak zwanym zdrowym trybie życia, a więc na zdrowej diecie i aktywności fizycznej. Niestety wiele osób zapomina, że same zdrowie posiłki nic nie dadzą jeśli nie są odpowiednio zbilansowane a pory posiłków nie są rozsądne. Nawet najzdrowsze dania skomponowane w zgodzie z zasadami zbilansowanej diety nie pomogą jeśli pory posiłków nie są regularne, a większość z nich spożywamy w późnych godzinach wieczornych czy nawet w nocy. Warto wiedzieć, że nocne pory posiłków wpływają na ryzyko rozwoju cukrzycy, zwiększony poziom złego cholesterolu a także choroby serca.

Najlepsze pory na jedzenie

Jak zatem określić właściwe pory na jedzenie posiłków, czy są wskazania, które mają zastosowanie do wszystkich bez względu na sytuację zdrowotną, a także na rodzaj wykonywanej pracy (mamy przecież szereg zawodów, w których pracuje się głównie nocą) i gdzie możemy znaleźć informacje na ten temat? Odpowiadając na pierwsze pytanie – są oczywiście sposoby na określenie kiedy powinniśmy jeść, wszystko jednak zależy tak naprawdę od naszej indywidualnej sytuacji. Ogólnie przyjętym faktem jest na pewno pomysł na to aby ostatni posiłek jeść minimum na 2-3 godziny przed zaśnięciem.

Mamy także szereg ogólnie przyjętych wskazań dotyczących obfitości posiłku i pory posiłków. Są to jednak bardzo szerokie widełki i tak naprawdę nie znajdą zastosowania u wszystkich. Na szczęście w Internecie znajdziemy szereg informacji na temat najlepszej pory posiłków, dokładnych sposobów określania czasu i składu konkretnych dań, a także wiele innych ciekawych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *