Motywacja w odchudzaniu

Dieta Dukana
Dieta Dukana
5 października 2017
Dieta na dowóz
Dieta na dowóz
25 października 2017
Motywacja w odchudzaniu

Motywacja w odchudzaniu – co motywuje kobiety?

Nie bez powodu mówi się, że odchudzanie zaczyna się w głowie. Rzeczywiście, bez odpowiedniej motywacji trudno jest wytrwać na diecie i osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Problemy z motywacją mogą mieć zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale „słabsza płeć” zdecydowanie więcej znajduje powodów do tego, by się odchudzać. Motywacja w odchudzaniu może być naprawdę różnorodna.

Motywacja w odchudzaniu – cel

Chcemy schudnąć, by lepiej wyglądać. Taka motywacja może nie być jednak wystarczająca. Potrzebne są konkrety. Lepszy wygląd to lepsze samopoczucie, a co za tym idzie możliwość nieskrępowanego wyjścia na basen, spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi, zachwyt w oczach męża/partnera. Celem może być mniejszy rozmiar i możliwość zrobienia wielkich zakupów. Nowe ciuchy w mniejszym rozmiarze to spora motywacja w odchudzaniu. Celem może być też konkretne wydarzenie, np. odchudzanie się do dnia ślubu, wesela koleżanki, wakacji, sylwestra, itd. Jednak w tym przypadku istotne jest, by po dotrzymaniu terminów nie rzucić się na jedzenie, a utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe. Celem może być również osiągnięcie lepszych wyników zdrowotnych. Zagrożenia cukrzycą czy miażdżycą nigdy nie należy lekceważyć.

Motywacja w odchudzaniu – sposoby kobiet

Motywacją może być prowadzenie dziennika odchudzania. Na to rozwiązanie decyduje się wiele kobiet. W specjalnym zeszycie notują postępy w odchudzaniu, jak i codzienne menu. Zaznaczają dni kryzysowe oraz wypisują sposoby, jakimi kryzys pokonały. Sposobem na to, jak się zmotywować jest też przyklejenie na lodówce własnego, niekorzystnego zdjęcia, na którym widać wszystkie mankamenty figury. Takie zdjęcie skutecznie odstrasza od otwarcia lodówki, szczególnie, gdy obok niego zostanie umieszczone drugie, z lat szczupłości i młodości albo też zdjęcie innej, naszym zdaniem atrakcyjnej kobiety. Motywujący bywa czasem zakup świetnych spodni w wymarzonym rozmiarze. Za małe spodnie czy inna część garderoby to spora motywacja – przypominają, że aby je włożyć, należy jeszcze sporo popracować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *