Diety cud

Dieta bezglutenowa
Dieta bezglutenowa – podstawowe informacje
4 września 2017
Suplementy diety
Suplementy diety
16 września 2017
Diety cud

Dlaczego diety cud są bez sensu?

Nie istnieje żadna cudowna recepta na bycie szczupłym, zdrowym i szczęśliwym. Osobom otyłym często wydaje się, że jeśli schudną, będą szczęśliwsze. Rzeczywiście, komfort ich życia nieco się zmieni, bo zwyczajnie będą bardziej sprawne fizycznie, a i ładna powierzchowność oraz możliwość zakupu ubrań w mniejszym rozmiarze znacznie poprawia humor. Jednak odchudzać należy się z głową. Powszechnie dostępne w sieci diety cud są całkowicie pozbawione sensu i mogą spowodować więcej szkód niż pożytku.

Odchudzanie zaczyna się w głowie

Proces odchudzania powinien zacząć się od sporządzenia pewnego planu. Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie zarysować planu działania, powinniśmy udać się do dietetyka. Być może istnienie osoby, która będzie przygotowywała dla nas jadłospis i kontrolowała postępy odchudzania okaże się najskuteczniejszą metodą walki ze zbędnymi kilogramami. Jeśli natomiast mamy dużą motywację, jesteśmy chętni do przyswajania wiedzy z dziedziny zdrowego żywienia, możemy do walki przystąpić samodzielnie. Zawsze warto założyć sobie jakiś cel, byle realny. Na pewno nie da się zdrowo schudnąć w miesiąc 20 kg. Diety cud obiecują, że schudniemy nawet 10 kg, ale najlepiej będzie, jeśli poprzestaniemy na 4-5. Oprócz tego ustalamy stałe pory posiłków, włączmy ruch i piejmy dużo wody. Zmieniamy sposób myślenia. Nie odchudzamy się dla otoczenia, a dla siebie. Nie odchudzamy się do konkretnej daty, ale zmieniamy nawyki żywieniowe na zawsze.

Diety cud i ich założenia

Diety cud obiecują natychmiastowe efekty. Zwykle są to diety bardzo niskokaloryczne, wręcz głodówki albo takie, które opierają się wyłącznie na pokarmach jednego rodzaju. Monotonia takiej diety spowoduje, że odchudzający się szybko zaprzestaje kontynuowania procesu. Podobnie, jeśli dieta znacznie obcina kalorie. Osoba na głodówce szybko traci energię, jest ospała, jest jej zimno. W skrajnych przypadkach może dojść do pogorszenia stanu zdrowia, wypadania włosów, u kobiet zatrzymania miesiączkowania. Nawet jeśli takie objawy nie nastąpią, prędzej czy później dojdzie do zakończenia diety cud, a zaraz po niej następuje gwałtowne tycie, zwane efektem jo-jo. Dieta jest skuteczna tylko wówczas, gdy wychodzimy z niej z głową, stopniowo zwiększamy ilość kalorii i stabilizujemy wagę. Diety cud są bez sensu, bo nie biorą pod uwagę stabilizacji. Skupiają się tylko na osiągnięciu efektów, a nie na ich utrzymaniu. Tymczasem osoba po diecie już nigdy nie będzie mogła jeść tak jak wcześniej. Całe życie powinna się pilnować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *