Centymetry czy kilogramy

Dieta na dowóz
Dieta na dowóz
25 października 2017
Przejedzenie po świętach
Przejedzenie po świętach
7 grudnia 2017
Centymetry czy kilogramy

Centymetry czy kilogramy – czego należy pilnować podczas diety?

Osoby, które chcą schudnąć, powinny regularnie kontrolować masę swojego ciała. Oczywiście jakąś informację na temat efektów odchudzania dają noszone dotąd ubrania, które z tygodnia na tydzień stają się coraz luźniejsze. Ale dla większości odchudzających się największe znaczenie mają cyferki na wadze. Niektórzy mówią jednak, że lepiej mierzyć obwody niż każdego dnia stawać na wadze. Co jest zatem ważniejsze – centymetry czy kilogramy?

Waga nie może stać się obsesją

Osoby odchudzające się często popadają w obsesję. Ich życie zaczyna kręcić się wokół diety, liczenia kalorii i nieustannego wchodzenia na wagę. Tymczasem specjaliści są zgodni – wagę należy kontrolować raz w tygodniu, zawsze rano, tuż po skorzystaniu z toalety. Masa ciała może wahać się w ciągu dnia w zależności od tego, co akurat zjedliśmy. U kobiet wahania następują także w trakcie cyklu – często dochodzi do zatrzymania wody w organizmie. Co tygodniowe ważenie jest bezpieczniejsze dla zdrowia psychicznego. Po siedmiu dniach jesteśmy w stanie zaobserwować trwały spadek wagi oraz kontrolować jego tempo. Zbyt szybkie tempo chudnięcie rzadko kończy się dobrze.

Pomiary obwodów

Jeżeli dążymy do uzyskania idealnej figury i zależy nam na proporcjonalnej budowie, warto byśmy mierzyli centymetry. Mierzenie powinno odbywać się w stałych godzinach, ponieważ w zależności od pory dnia nasze nogi mogą być bardziej spuchnięte a brzuch wzdęty. Bardzo ważne jest również, by mierzyć się zawsze w tych samych miejscach, ponieważ kilka centymetrów w dół czy w górę naprawdę może zrobić różnicę.

Centymetry czy kilogramy – a może połączenie?

Częściej decydujemy się na pomiar masy ciała, aniżeli sprawdzanie centymetrów, ale są sytuacje, w których zasadne jest kontrolowanie obu parametrów. Może się bowiem okazać, że waga stoi w miejscu, natomiast centymetry spadają. Dzieje się tak szczególnie często w przypadku, gdy osoba na diecie podejmuje intensywny wysiłek fizyczny i wykonuje ćwiczenia siłowe. Traci tłuszcz, a zyskuje zbite, umięśnione ciało, ale pamiętajmy przy tym, że mięśnie są cięższe niż tkanka tłuszczowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *